کل نماهای صفحه

دوشنبه، شهریور ۰۱، ۱۳۸۹

دور خیز سپاه برای تسلط بر منابع و تاسیسات حیاتی کشور
رئیس بنیاد تعاون سپاه پاسداران از اینکه این نهاد از معامله شرکت های خودروسازی کنارگذاشته شده نحوۀ واگذاری های شرکت های دولتی را مورد انتقاد قرار داده و سپس از دولت خواسته است که در ازای بدهی های نقدی اش به بنیاد سپاه که بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان می شود "جنس بدهد" یعنی نیروگاه .
پرویز فتاح وزیر نیرو در دولت نهم(احمدی نژاد) و رئیس کنونی بنیاد تعاون سپاه پاسداران  از نحوۀ واگذاری شرکت های دولتی به باصطلاح بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت  است که نباید با این قبیل خصوصی سازی ها چوب حراج به اموال عمومی یا به گفتۀ او "بیت المال" زد. او نحوۀ فروش شرکت های دولتی را غیرعقلانی دانسته و افزوده است که دولت احمدی نژاد این شرکت ها را به بهایی اندک حراج می کند "ضمن اینکه شرکت های فروخته شده را به نااهلان می سپارد. پرویز فتاح  بدون توضیحی گفت  : باید از دولت پرسید چرا معاملۀ ایران خودرو را ملغی کرد و چرا شرکت خودروسازی سایپا را به سه برابر قیمت به یکی از شرکت های سایپا، یعنی به خود دولت فروخت؟  پرویز فتاح از اینکه بنیاد تعاون سپاه پاسداران که تحت نظارت اوست از این معامله کنار گذاشته شد انتقاد کرده و سپس افزوده است : "دولت اکنون شرکت ها را نقد و نسیه می فروشد می گوید ۱۵درصد نقد بدهید و بقیه را در طول هشت سال بپردازید." رئیس بنیاد تعاون سپاه سپس می افزاید : "اشکالی هم ندارد، زیرا دولت این کار را برای روان سازی صورت می دهد تا خریدار هم راغب باشد، اما من آن چوب حراج را قبول ندارم." البته پرویز فتاح دقیقاً نمی گوید : "کدام چوب حراج"، ولی می افزاید : "اموالی که واگذار می شود، بیت المال است و باید مراقبت شود. دولت باید خوش معامله و درست معامله باشد و خود دولتی ها هم دخالت نکنند." پرویز فتاح تلویحاً به نحوۀ واگذاری برخی نیروگاه ها انتقاد کرده که ظاهراً بنیاد تعاون سپاه پاسداران از آن کنار گذاشته شده است. وزیر نیرو در دولت نهم در انتهای اظهاراتش از دولت خواسته است که اگر نمی تواند بدهی هایش را به نهادهایی نظیر بنیاد تعاون سپاه پاسداران به صورت نقدی بپردازد، به جای آن، به گفتۀ او، "جنس بدهد". پرویز فتاح گفته است : "دولت به تأمین اجتماعی، بنیاد شهید و سپاه بدهکار است. دولت به بنیاد تعاون سپاه پاسداران ۴۵۰  میلیارد تومان بدهکار است و ما به دولت گفته ایم که اگر نمی تواند بدهی اش را به صورت نقدی بپردازد، به ما جنس بدهد، مثل نیروگاه."
 بعد هم در توضیح اینکه چرا نیروگاه می خواهد، پرویز فتاح افزوده است : دلیلش این است که خود من "در وزارت نیرو کار کرده ام، جنس کار را می شناسم. گفتم اگر نیروگاه بگیریم، بهتر اداره می کنیم تا بگوییم به ما پالایشگاه بدهند."
 رئیس بنیاد تعاون سپاه  تأکید کرده است که "طلبکار مایل است حتا طلب خود را غیرنفتی دریافت کند. زیرا، از آنجا که دولت بدهی ما را در این چند سال نپرداخته، به ما سود نمی دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر